Pismo od Powiatowego Inspektora Weterynarii dotyczące ptasiej grypy

Pismo od Powiatowego Inspektora Weterynarii dotyczące ptasiej grypy Środa, 7 kwietnia 2021 Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nowym Sączu informuje o podejrzeniu choroby zakaźnej zwalczanej z urzędu - grypy ptaków -na terenie gospodarstwa położonego w miejscowości Biczyce Górne - Gmina Chełmiec, Powiat Nowy Sącz.

Wysłuchania publiczne w sprawie koncepcji nowego budżetu UE w Polsce! Daj się wysłuchać!

Wysłuchania publiczne w sprawie koncepcji nowego budżetu UE w Polsce! Daj się wysłuchać! Wtorek, 6 kwietnia 2021 Ruszyły zapisy na serię wysłuchań publicznych dot. projektu Umowy Partnerstwa i poszczególnych programów krajowych przewidzianych w ramach nowego budżetu UE na lata 2021-2027. Pierwsze takie wysłuchanie odbędzie się już w środę 7 kwietnia br.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021 startuję 1 kwietnia

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021 startuję 1 kwietnia Wtorek, 6 kwietnia 2021 1 kwietnia 2021 r., według stanu na 31 marca 2021 r., w całej Polsce rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021.

Najserdeczniejsze życzenia

Najserdeczniejsze życzenia Piątek, 2 kwietnia 2021 Zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych.

Informacja

Informacja Poniedziałek, 29 marca 2021 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rytrze informuje, iż wnioski dotyczące świadczenia wychowawczego „500+” oraz pozostałych świadczeń w tym zasiłku rodzinnego będą dostępne do pobrania w korytarzu budynku Urzędu Gminy.

Ruszył nabór wniosków "Małopolskie OSP 2021". Termin do 09.04.2021 r

Ruszył nabór wniosków Piątek, 19 marca 2021 Województwo Małopolskie na wsparcie finansowe gmin z przeznaczeniem dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa małopolskiego w 2021 roku posiada zarezerwowane środki finansowe w wysokości 2 700 000 zł. Ww. środki planuje się przekazać w formie dotacji gminom z terenu województwa małopolskiego.

Uchwała antysmogowa dla Małopolski

Uchwała antysmogowa dla Małopolski Piątek, 19 marca 2021 Jeśli posiadasz kocioł na węgiel lub drewno, który nie spełnia wymogów co najmniej klasy 3, to do końca 2022 roku musisz go wymienić. Stary kocioł możesz zastąpić: ogrzewaniem z miejskiej sieci ciepłowniczej, ogrzewaniem elektrycznym, pompą ciepła, kotłem gazowym, kotłem na lekki olej opałowy lub kotłem na węgiel czy drewno spełniającym wymogi ekoprojektu. Kocioł na węgiel lub drewno klasy 3 lub 4 musisz wymienić do końca 2026 roku. Kocioł klasy 5 zainstalowany przed 1 lipca 2017 roku, możesz używać bezterminowo.

Gminny Punkt Doradczy

Gminny Punkt Doradczy Czwartek, 18 marca 2021 Pomoc w wypełnianiu wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich

Uwaga! Oszuści dzwonią do mieszkańców Rytra i próbują wyłudzić pieniądze oraz dane osobowe!

Uwaga! Oszuści dzwonią do mieszkańców Rytra i próbują wyłudzić pieniądze oraz dane osobowe! Środa, 17 marca 2021 W dniu dzisiejszym do jednego z mieszkańców Gminy Rytro zadzwonił oszust podający się za policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Oszust poinformował, że dzwoni w celu weryfikacji i wyjaśnienia sprawy rzekomo wyłudzonego kredytu na fałszywy dowód osobisty mieszkańca.

Przypomnienie o terminach sprawozdań środowiskowych dla przedsiębiorców

Przypomnienie o terminach sprawozdań środowiskowych dla przedsiębiorców Czwartek, 11 marca 2021 Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w związku ze zbliżającym się okresem rozliczeniowym w zakresie sprawozdawczości dotyczącej opłat za korzystanie ze środowiska, opłaty produktowej oraz gospodarki odpadami.