Przejdź do stopki

Zwierzęta też czują!

Zwierzęta też czują!

Treść

Zima to ciężki okres dla ludzi, ale również dla naszych zwierząt. Prosimy mieszkańców, aby zapewnili godne warunki dla psów trzymanych na zewnątrz. Buda powinna być przystosowana odpowiednio do warunków atmosferycznych. Ocieplona, osłonięta od wiatru. Pies według Ustawy o ochronie zwierząt nie może przebywać dłużej niż 12h na łańcuchu. Prosimy mieszkańców o zapewnienie zwierzętom więcej ruchu w te mroźne dni i noce. Prosimy o częstsze wymienianie wody, która szybko zamarza. Zbliżają się mroźne noce, prosimy zabierać psiaki do kotłowni lub innego ciepłego pomieszczenia. Pamiętajmy też o kotach wolnożyjących, w miarę możliwości dokarmiajmy je. Zwierzęta też czują!

Ustawa o ochronie zwierząt

Dz.U.2022.0.572 t.j. - Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt

Art. 9. Obowiązki utrzymującego zwierzę domowe 

1. Kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody.

2. Zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 m.