Przejdź do stopki

Nawet po 15.000 zł dla organizacji młodzieżowych na ciekawe inicjatywy

Nawet po 15.000 zł dla organizacji młodzieżowych na ciekawe inicjatywy

Treść

Nawet po 15.000 zł dla organizacji młodzieżowych na ciekawe inicjatywy.
Młodzież dysponuje potężnym potencjałem w wielu aspektach, ale nieodmiennie największym wyzwaniem, często okazuje się finansowanie swoich działań. Z raportu “Kondycja organizacji pozarządowych 2021”, badania Klon/Jawor wynika, że roczny budżet organizacji pozarządowej w 2020 roku wyniósł 26 tysięcy złotych. Aby ułatwić młodzieży wykorzystanie swojego potencjału, Fundacja New Europe Foundation organizuje konkurs regrantingowy “Aktywizacja Młodzieży w samorządach w województwach śląskim i małopolskim”. Jest to inicjatywa realizowana w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy, dzięki której rozdane zostanie 410 tys. zł na działania organizacji młodzieżowych. Celem konkursu jest wsparcie działań zwiększających zaangażowanie i aktywność społeczną młodzieży w życiu publicznym.
Organizacje młodzieżowe mogą ubiegać się o dofinansowanie od 10 000 zł do 15 000 zł.
Nabór wniosków zaczyna się już 15.02.2023 i będzie trwać 30 dni, a o dofinansowanie
ubiegać się mogą takie młodzieżowe organizacje, jak młodzieżowe rady i sejmiki samorządu terytorialnego, samorządy uczniowskie, studenckie i doktoranckie oraz inne organizacje studenckie i doktoranckie. Duża część takich organizacji nie posiada osobowości prawnej, w tym konkursie jednak nie stanowi to przeszkody, ponieważ w imieniu takich organizacji wniosek złożyć może patron, czyli organizacja patronacka. Najczęściej w tej roli występują organizacje pozarządowe, które swoim doświadczeniem są w stanie skutecznie pomagać w rozwoju i realizacji inicjatywy. W ramach inicjatywy organizowane będą również warsztaty i szkolenia dla uczestników. Organizacje nauczą się promować swoje działania, dowiedzą się, jakie są zasady finansowania
i sprawozdania projektowego oraz zapoznają się ze sposobem na prowadzenie dokumentacji w projektach. Do dyspozycji przez cały okres trwania projektu będą również pracownicy New Europe Foundation, którzy odpowiedzą na pytania i rozwieją ewentualne wątpliwości. Szczegóły dotyczące inicjatywy dostępne są na stronie internetowej: https://mlodziaktywni.com/ oraz na profilu projektu na portalu Facebook:
https://www.facebook.com/mlodziaktywniwsamorzadach/